Jurnal.md
Cei trei polițiști de la IP Botanica cercetați pentru abuz de serviciu, plasați în arest preventiv
Trei angajați ai Inspectoratului de Poliție Botanica, cercetați într-un dosar de abuz de serviciu, au fost plasați în arest preventiv pentru 30 de zile, printr-o decizie a Judecătoriei Chișinău, sediul Ciocana. Potrivit Centrului Național Anticorupție, aceștia ar fi însușit o parte din banii ridicați de la o persoană aflată în custodia lor, profitând de starea de vulnerabilitate a acesteia.