Meteorologii prelungesc codul galben de caniculă: Mercurul va urca până la 35 de grade Celsius

Meteorologii prelungesc codul galben de caniculă: Mercurul va urca până la 35 de grade Celsius
Meteorologii au prelungit Codul galben de caniculă, care va cuprinde sudul Republicii Moldova. În zonele vizate, temperatura maximă a aerului va atinge valori de 33..35°C. Avertizarea meteorologilor este valabilă pentru marți, 23 iunie. Autoritățile recomandă evitarea expunerii îndelungate la soare în orele amiezii. Totodată, recomandă purtarea hainelor lejere, deschise la culoare, precum și limitarea activităților fizice în exces în aer liber. jQuery(function() {
jQuery('.media-block video').each(function(index) {
var $vid = jQuery(this);
var tmpVideoUrl = $vid.attr('src');
var tmpVideoId = 'jmd-vod-' + index;

$vid.replaceWith(
'<video id="' + tmpVideoId + '" class="video-js vjs-jmd vjs-fluid vjs-big-play-centered" controls preload="auto"' +
(index === 0 ? ' poster="https://static.cdn.jurnaltv.md/superdesk/20260622150624/3177cdaf-806e-45c3-8adf-0151c82b2001.jpg"' : '') +
'><source src="' + tmpVideoUrl + '" type="video/mp4">'
);

(window.JmdPlayer=window.JmdPlayer||{})._q=window.JmdPlayer._q||[];
...
Citește articolul complet Înapoi