Jurnal.md
Iranienii părăsesc locul discuțiilor după un mesaj „insultător” al lui Trump
Delegația iraniană a părăsit duminică locul în care se desfășoară tratativele cu Statele Unite în Elveția, după un mesaj considerat 'insultător' din partea președintelui american Donald Trump, potrivit agenției oficiale de presă IRNA, fapt ce demonstrează tensiunile care înconjoară aceste negocieri deja fragilizate de ostilitățile din Liban, relatează AFP și Agerpres.