Jurnal.md
Marea Britanie: Prim-ministrul Keir Starmer își anunță oficial demisia, după doi ani de mandat
Prim-ministrul britanic Keir Starmer își anunță oficial demisia, după doi ani de mandat, pentru a-i face loc colegului său de partid, Andy Burnham, care a reușit să-i învingă categoric pe extremiști în alegerile recente din Manchester.