Timpul.md
Un medic din Comrat, trimis pe banca acuzaților după moartea unui pacient
Procuratura UTA Găgăuzia anunță finalizarea urmăririi penale și trimiterea în instanța de judecată a cauzei în privința unui medic anestezist-reanimatolog de la Spitalul Raional Comrat, acuzat de încălcarea din neglijență a regulilor de acordare a asistenței medicale, faptă care ar fi dus la decesul unui pacient. Potrivit procurorilor, cazul vizează un incident produs în data …