Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieșirea pe bursă a trei companii

Egiptul începe privatizarea sectorului petrolier prin ieșirea pe bursă a trei companii
Egiptul a anunțat duminică ieșirea pe Bursa de Valori egipteană (EGX) a trei noi companii publice petroliere, dând astfel startul primei faze a programului guvernamental privind privatizarea sectorului, potrivit informațiilor furnizate de Consiliul de Miniștri.
Citește articolul complet Înapoi