Jurnal.md
Camera Deputaților de la București a adoptat tacit proiectul privind unirea României cu Republica Moldova
Propunerea legislativă inițiată de parlamentarii S.O.S. România privind unirea României cu Republica Moldova a fost adoptată tacit de Camera Deputaților de la București, după expirarea termenului constituțional de 45 de zile. În lipsa unei dezbateri și a unui vot în plen, proiectul a fost considerat adoptat în forma depusă de inițiatori și urmează să fie transmis Senatului, care este forul decizional în acest caz.