Starea de alertă în sectorul energetic nu va fi prelungită; Autoritățile spun că riscurile s-au redus

Starea de alertă în sectorul energetic nu va fi prelungită; Autoritățile spun că riscurile s-au redus
Starea de alertă în sectorul energetic nu va fi prelungită, după două luni în care autoritățile au monitorizat piața energiei și au aplicat măsuri pentru evitarea unor blocaje în aprovizionare. Regimul, instituit pe 25 aprilie pe fondul riscurilor regionale și al tensiunilor de pe piața energetică, a expirat pe 23 iunie. Guvernul spune că indicatorii de risc nu mai justifică menținerea lui.
Citește articolul complet Înapoi