Ziarul de Gardă
Noi cazuri de fraudă telefonică, prejudiciul depășește un milion de lei. „Nicio instituție bancară și nicio autoritate publică nu solicită datele personale prin telefon”
În ultimele 48 de ore, oamenii legii au înregistrat un caz de fraudă telefonică, iar alte șase cazuri, comise anterior, au fost raportate de victime abia acum, a anunțat miercuri, 24 iunie, Inspectoratul General al Poliției (IGP). Prejudiciul total depășește un milion de lei. „Totuși, datorită vigilenței cetățenilor, 440 de tentative de escrocherie au fost...