Ministrul Sănătății, Emil Ceban, despre politica fiscală: „Accesul la medicamente este o prioritate a statului”

Ministrul Sănătății, Emil Ceban, despre politica fiscală: „Accesul la medicamente este o prioritate a statului”
Ministrul Sănătății, Emil Ceban, a declarat că rolul statului este de a proteja sănătatea populației și de a asigura accesul continuu al cetățenilor la medicamente, subliniind că acestea reprezintă elemente esențiale ale sistemului medical, nu simple bunuri de consu...
Citește articolul complet Înapoi