Președinta Maia Sandu, de Ziua Suveranității: ,,Avem obligația să păstrăm și să apărăm suveranitatea, independența și pacea Republicii Moldova”

Președinta Maia Sandu, de Ziua Suveranității: ,,Avem obligația să păstrăm și să apărăm suveranitatea, independența și pacea Republicii Moldova”
De Ziua Suveranității, marcată la 23 iunie, Președinta Maia Sandu a subliniat importanța momentului istoric din 1990, când Republica Moldova a făcut un pas decisiv spre independență și dreptul de a-și decide singură viitorul.

Șefa statului a menționat că dr...
Citește articolul complet Înapoi