Canicula face victime în Franța. Doi copii au murit într-o mașină lăsată în soare

Canicula face victime în Franța. Doi copii au murit într-o mașină lăsată în soare
Valul de caniculă care afectează Europa de Vest începe să facă victime. În Franța, doi copii au fost găsiți fără suflare într-un autoturism lăsat în soare, iar alte trei persoane în vârstă au murit din cauza temperaturilor extreme. De la începutul episodului de căldură, autoritățile franceze au raportat și 13 persoane înecate. Mai mult de …
Citește articolul complet Înapoi