Deschide.md
Amenzi de zeci de mii de lei în raionul Florești pentru arderi ilegale de deșeuri vegetale
Mai mulți locuitori ai raionului Florești au fost sancționați pentru arderea ilegală a deșeurilor vegetale. Încălcările au fost depistate de inspectorii de mediu în timpul unor razii și controale desfășurate în teritoriu, transmite IPN.