Meteorologii anunță cod galben de caniculă prelungit. Recomandările IGSU pentru populație

Meteorologii anunță cod galben de caniculă prelungit. Recomandările IGSU pentru populație
Codul galben de caniculă pentru anumite zone ale țării este prelungit și pentru ziua de marți, 23 iunie, anunță Autoritatea de Meteorologie și Monitoring de Mediu (AMM). În zonele vizate, temperatura maximă a aerului va atinge valori de +33..+35°C. „Se recomandă evitarea expunerii prelungite la soare în intervalul orelor de vârf, consumul suficient de lichide...
Citește articolul complet Înapoi