Al doilea Summit R. Moldova – UE se desfășoară astăzi la Bruxelles. Gherasimov: „Moldova vine cu rezultate”

Al doilea Summit R. Moldova – UE se desfășoară astăzi la Bruxelles. Gherasimov: „Moldova vine cu rezultate”
Luni, 22 iunie, la Bruxelles se desfășoară cel de-al doilea Summit R. Moldova – Uniunea Europeană. Discuțiile se vor axa pe subiectul aderării R. Moldova la UE și realizările R. Moldova de până acum în acest proces, transmite viceprim-ministra pentru Integrare Europeană, Cristina Gherasimov. Reuniunea este găzduită de președinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen,...
Citește articolul complet Înapoi